Okolí

Nejznámější turistická místa v okolí

Hrad Pernštejn

Gotický hrad Pernštejn z poloviny 13. století stojí ve východním okraji Českomoravské vrchoviny, u osady Pernštejn, části městysu Nedvědice, který tvořil jeho podhradí. Stavba pánů z Pernštejna s jednoduchou bergfritovou dispozicí byla do 16. století několikrát přebudována a především rozšířena, přesto při přeměně na reprezentativní a pohodlné sídlo neztratila svou obranyschopnost, díky čemuž je Pernštejn řazen k nejvýznamnějším moravským hradům.

Doubravník

Městys, který leží na obou březích řeky Svratky zhruba ve vzdálenosti 4 km od Nedvědice. Městysu dominuje kostel, který začali budovat páni z Pernštejna v roce 1535. Jedná se o goticko-renesanční síňové trojlodí s polygonálně ukončeným závěrem a hranolovou věží před západním průčelím. Pod presbytářem byla zřízena pernštejnská hrobka, která byla vypleněna švédskou armádou v roce 1645, v kněžišti se dodnes nachází šest náhrobních kamenů. Ve 40. letech 16. století byla k vybudované části chrámu dodatečně přistavěna sakristie.

Černvír

Černvír je vesnice nacházející se vedle Nedvědice a v ní se nachází dřevěný most, který překonává řeku Svratku. Jedná se o nejstarší dochovaný krytý dřevěný most na Moravě, pochází z roku 1718. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.